Boru Tıkanıklığı Açma

Boru tıkanıklığı açma gibi deneyim isteyen işlemlerde sahip olduğu deneyim ile her zaman yanınızda olan alfatesisat, sizlerden gelen her türlü talepte gerekli işlemleri eksiksiz yapabilmektedir. Boru tıkanıklığından kaynaklanan istenmeyen durumları kökten çözme ve tekrarının yaşanmaması için gerekli önlemleri alma konusunda en son teknikleri kullanan firmamız müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaları ile takdir toplamaktadır.

Boru Tıkanıklığı Neden Olur?

Özellikle dar boruların kullanıldığı tesisatlarda maalesef bu sorunun sıkça görüldüğü bilinmektedir. Yemek artıklarının veya yağlarının lavaboya dökülmesi, peçete gibi maddelerin klozete atılması ve buna benzer sebepler her zaman için boruların tıkanma ihtimallerini arttırmaktadır. Aynı zamanda boruların yeteri kadar eğimli döşenmemesi de genellikle tıkanıklık sebeplerinden biri olarak görülmektedir. Tıkanan bir borunun tespitinin ve onarımının çok zor olması sebebi ile bu konuda herkes çok dikkatli olmalı ve mutlaka gerekli uyarılara kulak vermelidir.

Boru Tıkanıklığı Sorunu Yaşamamak İçin Ne Yapmak Gerekmektedir?

Öncelikle boruların çok kolay bir şekilde tıkanabileceği ancak çok zor bir şekilde tamir edilebileceği unutulmamalıdır. Bu konuda alınacak en önemli tedbirlerin başında yemek artıklarının veya peçete gibi tıkanıklığa neden olacak maddelerin lavabolara dökülmemesidir. Birçok kişi bu konuda hata yapmakta ve bu tarz sorunlar ile sık sık karşılaşmaktadırlar. Özellikle yer altından yapılan tesisatlarda tıkanık olan bölümün tespitinin çok olması sebebi ile hem emek hem de maliyet tahmin edilenden daha fazla olmaktadır.

Boru Tıkanıklığında Kullanılan Çözüm Yolları Nelerdir?

Tıkanan borular her şeyden önce hijyen bakımından çok ciddi sorunların yaşanmasına neden olabilmektedir. Özellikle banyo veya lavabolarda biriken pis sular zaman için çok ağır kokuların oluşmasına ve lavabonun işlevini kaybetmesine neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda öncelikle boru tıkanıklığı açma hakkında deneyimli kişi veya firmalardan yardım alınmalı ve bilinçsiz bir davranış yapılmamalıdır. Bu konuda en çok kullanılan teknik borulara çok güçlü bir şekilde tazyikli su vermektir. Bu işlem genellikle sorunu çözmeye yeterli olmaktadır. Ancak istenen sonuç alınmaz ise o zaman yine su verilir ve daha sonra solar dinleme cihazları ile borularda suyun kaldığı yer tespit edilir. Bunun yanında boru içine gönderilecek olan küçük kameralar ile de tıkalı olan bölge tespit edilip sadece o bölgeye müdahale edilebilir. Ucunda kanca olan bir teli boru içine sarkıtmak ve tıkanmaya neden olan maddeleri çekmekte bu konuda kullanılan bir başka tekniktir.

Bu Gibi Durumlarda Ne Yapılmalıdır?

Yapılarınızda yaşanan boru tıkanıklı gibi sorunların çözümü için istediğiniz her zaman alfa tesisattan yardım alabilirsiniz. Firmamız deneyimli çalışanları ve son teknoloji ekipmanları ile en kısa zamanda sorunu çözecek ve sizlere yardımcı olacaktır. Boru tıkanıklığı açma konusunda yapılacak işlemler ve fiyatlandırma hakkında gerekli tüm bilgileri sizler verecek olan personelimiz aynı zamanda sizlerden gelecek tüm soruları da en hızlı şekilde yanıtlayabilmektedir.

Alfa Tesisat
Alfa Tesisat
Alfa Tesisat olarak tesisat sorunlarınıza uzman ekip ve son teknoloji cihazlarla profesyonel hizmetler sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir