Cihazla Koku Tespiti

Evimizde zaman zaman beklenmedik bir şekilde kötü kokular oluşabilmekte ve cihazla koku tespiti yaparak sorunun çözülmesi gerekebilmektedir. Banyo, tuvalet ve mutfak gibi yerlerdeki giderlerden kaynaklanabilen bu kokuların giderilmesi için ilk olarak kokunun sebebinin tespit edilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu mekanların haricinde de nem kaynaklı kokuların olması söz konusu olabilmektedir. Özellikle su tesisatlarında yaşanan kaçaklar bu durumu tetikleyebilmektedir.

Her ne sebepten kaynaklanırsa kaynaklansın bu kötü kokunun giderilmemesi ciddi sağlık sorunlarına gebe olabilecektir. Başta yaşlılar ve çocuklar olmak üzere bünyesi zayıf olan herkes bu tehdit altında olmaktadır. Bu sebeple en kısa süre içerisinde çözüm bulunması gerekmektedir.

Koku Nasıl Tespit Ediliyor?

Az çok kokunun nereden geldiği tahmin edilse de sorunun nerede olduğunu bilmek o kadar kolay olmamaktadır. Zira sorunun nerde nasıl bir şey olduğunu bilmek uygulanacak yöntemin belirlenmesi açısından da önem arz etmektedir. işte bunun için Alfa Tesisat firması olarak sizlere cihazla koku tespit hizmeti sunmaktayız. Bu sayede kokunun kaynağı nokta atış yapılarak tespit edilecektir.

Kokuyu tespit etmek en önemli husustur. Çünkü tespit yapıldıktan sonra tamir işin kolay kısmıdır. Kokunun geldiği yer veya soruna göre en uygun şekilde tamir gerçekleşecektir.

Tespit yapıldıktan sonra sorunun en kolay şekilde çözüme kavuşturulması için uygun yöntemler izlenmektedir. Böylelikle sonuca varmak çok daha kolay olmaktadır.

Tekrar Koku Oluşur Mu?

Koku tespit edilip giderildikten sonra da bir süre hafif koku olabilir. Çünkü ortama ve malzemelere yerleşen kokular birden kesilmeyecektir. Ancak birkaç güne kalmadan tüm kokudan kurtulmanız mümkündür.
Firmamız tespit ettiği sorunları kalıcı bir şekilde çözüme kavuşturmaktadır. Bu sayede yeniden aynı gerekçeyle koku oluşması söz konusu olmayacaktır. Ancak uzun süre kullanımın ardından yeniden koku oluşması söz konusu olabilir.
Aynı yerde sorunun tekrarlaması pek mümkün değildir. Ancak başka yerlerden kaynaklanan koku oluşabilir. Çünkü bu tür giderler içerisinde zaman zaman kirli atıkların birikmesi söz konusu olabilmektedir. Bu durumda yine bizlerden destek isteyerek çözüm bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Koku oluşmasını önlemek için giderlerin ve boruların temizliğine çok dikkat etmek gerekir. Sık sık temizlik yapmak ve ara sıra da güçlü kimyasallar kullanmak gerekebilir. Bu temizlik ürünleri daha derinlere işleyerek biraz daha kalıcı temizlik sunar. Böylece kir birikmesi ve koku oluşması da ötelenmiş olur.

Ne Kadar Süre İçerisinde Çözülür?

Koku tespit işlemi çok kısa süre içerisinde gerçekleştirilmektedir. Zira işlem sırasında kameralı bir cihaz kullanılmaktadır. Cihazla koku tespiti nokta atışı yaparak sorunu bulmaktadır. Ardından da sorunun büyüklüğüne göre çözüm bulmak da zaman alabilmektedir. Ancak tüm bu işlemler sizleri mağdur etmeyecek şekilde gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla çok kısa bir süre içerisinde kokusuz yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Sizler de 7/24 bizleri arayarak firmamızın kaliteli ve hesaplı hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Alfa Tesisat
Alfa Tesisat
Alfa Tesisat olarak tesisat sorunlarınıza uzman ekip ve son teknoloji cihazlarla profesyonel hizmetler sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir