Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Cihazla su kaçağı tespiti konusunda sahip olduğu deneyim ile müşterilerine kolayca yardımcı olabilecek alfa tesisat özellikle en zorlu işlemlerde dahi gösterdiği başarı ile dikkatleri çekmektedir. Birçok kişi için adeta bir kâbus olan su kaçakları hem tespit edilmelerinin zor olması hem de çoğu zaman yüksek maliyetler ile onarılabilmesi sebebi ile ciddiye alınması gereken bir sorundur. Bu konuda yapılacak olan bilinçsiz bir müdahale sorunun daha da büyümesi anlamına gelebilir. Bu sebeple profosyonel bir destek almak her zaman en mantıklı karar olacaktır.

Su Kaçakları Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçakları çoğu zaman yerleri belli olmayan ve uzun süre sonra anlaşılan sorunlardır. Kaçağın olduğu yerde oluşan nem kokusu veya su faturalarının sürekli yüksek gelmesi gibi durumlarda mutlaka kullanıcıları bu durumdan şüphelenmeleri gerekmektedir. Eski zamanlarda kaçak olan yerlerin tespitinde genellikle ciddi emek ermek ve çoğu zaman duvar veya benzeri yerlerde kırma dökme işlemleri uygulamak gerekiyordu. Ancak günümüzde gelişen teknolojinin de yardımı ile artık su kaçaklarının tespiti tam olarak nokta atışı şeklinde yapılıp onarım işlerinde de büyük tamiratlar yapılmamaktadır.

Su Kaçaklarının Tespitinde Kullanırken Teknikler?

Su kaçağı olan yerlerin tespitinde ustaların işlerini kolaylaştıran birçok teknik bulunmaktadır. Bunların başında su kaçağının olduğu yerden gelen sesi dinleyen akustik dinleme cihazları gelmektedir. Bu cihazlar sayesinde geniş alanları kırıp dökmek yerine sadece bir noktada işlem yapmak yeterli olduğu gibi aynı zamanda onarım işlemleri çok kısa sürmektedir. Su kaçaklarının tespitinde kullanılan diğer ekipmanlar ise termal kameralar, nem ölçme özelliği olan ürünler ve aynı zamanda boru içinden gönderilen ve hem görüntü alma hem de mesafe ölçme özelliği olan küçük kameralar kullanılabilmektedir. Tüm bu ekipmanlar her türlü su kaçağının anında tespiti için yeterli olabilmektedirler.

Su Kaçaklarının Onarılmasında Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir?

Su kaçaklarında aynı sorunun tekrar etmemesi için mutlaka yapılan onarım işlemleri iki kez kontrol edilmeli ve boru içine su verilerek sızdırmanın devam edip etmediğine bakılmalıdır. Su kaçağının olduğu yerlerdeki yıpranmış borular değiştirilmeli ve mutlaka diğer borular ile birleşim yerleri kontrol edilmelidir. Eğer boru değişmeyecekse o zaman yapılan kaynak veya diğer yama işlemlerinin sağlamlığından emin olmadan ilgili alan kesinlikle kapanmamalıdır.

Su Kaçaklarında Profosyonel Destek İçin Neler Yapılmalıdır?

Su kaçakları konusunda her zaman sahip olduğu deneyim sayesinde müşterilerinin beklentilerini karşılamakta olan alfa tesisat, özellikle uygun maliyetler ile sunduğu kalıcı çözümler sebebi ile bu alanda her zaman en doğru iş ortaklarından biri olarak gösterilmektedir. İsteyen herkesin yardım alabileceği firmamız müşterilerinden gelen tüm talepleri hızlı ve eksiksiz bir şekilde karşılama konusunda elde ettiği başarılar ile artık sektörün en önemli temsilcilerinden biri haline gelmiş ve her türlü cihazla su kaçağı tespiti konusunda başarısını ortaya koymuştur.

Alfa Tesisat
Alfa Tesisat
Alfa Tesisat olarak tesisat sorunlarınıza uzman ekip ve son teknoloji cihazlarla profesyonel hizmetler sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir