İstanbul Koku Tespiti

İstanbul koku tespiti konusundaki bu içeriğimizde koku nedenleri ve ücretlendirme gibi detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz ve bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Banyo ve tesisat gibi evinizin çeşitli yerlerinden gelen kokuların tespit edilmesi ve koku tespiti ardından da kokunun giderilmesi hayati öneme sahiptir. Zira ev ya da ofis içerisine yayılan kötü kokular içerisinde insan sağlığına zararlı mikroorganizmalar bulunabilmektedir. Bu da havayı solumanız durumunda dahi sizleri tehdit edecek bir hal alabilmektedir. İşte bu kadar önemli olan husus için kesinlikle bekleme yapmamanızı sizlere tavsiye etmekteyiz.

Kokunun Nedenleri?

Banyo, tuvalet ve mutfak gibi yerlerden gelen kokuların nedenleri çok çeşitli olabilmektedir. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

• Giderde biriken atıklar
• Giderde bulunan suyun azalması
• Su kaçağı nedeniyle nem, rutubet
• Tesisatın eskimesi
• Eğim az olduğu için akıntının yavaş olması
• Yanlış montaj
• Kanalizasyon kaynaklı sorunlar

Bunlar ve sayamadığımız diğer nedenlerden ötürü koku yayan giderlerin biran evvel tamir edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yaşlılar ve çocuklar gibi bünyesi zayıf olan kimseler için bu kokular ciddi manada problem teşkil edecektir.

Kokunun Kaynağı Nasıl Tespit Edilir?

Her ne kadar koku çıkabilecek yerler sınırlı olsa da nokta atışıyla kokunun belirlenmesi sorunun giderilmesi için önem arz etmektedir. Örneğin banyoda koku lavabo, klozet ve banyo giderinden gelebilir. 3 farklı ihtimalin de değerlendirilmesi gerekmektedir. İşte bunun için personellerimiz kameralı cihazlar kullanarak incelemeler yapmaktadırlar. Bu sayede sorunun bulunduğu yer nokta atışı ile tespit edilmektedir.

Kokunun geldiği yer değerlendirilerek tüm ihtimaller düşünülür. Daha önceki deneyimlerimiz ve karşılaştığımız sorunlar da bu aşamada yardımcı olacaktır. İhtimaller dahilinde yapılan incelemeler neticesinde sorunun kaynağı tespit edilir. En önemli kısım burasıdır. Çünkü sorun doğru teşhis edilirse tamiri çok kolay olacaktır. Sizin için garantili koku tespiti yaparak kokulardan kurtulmanızı sağlıyoruz.

Kırma Dökme İşlemleri Yapılır Mı?

Tespit işlemleri kamera vasıtasıyla yapıldığı için herhangi bir şekilde kırma dökme gerçekleştirilmemektedir. Dolayısıyla gönlünüz rahat bir şekilde bizleri arayabilirsiniz. Koku tespiti yapıldıktan sonra gider sorunları, su kaçağı gibi hususlarda yine kameralı robotlar kullanılır. yeni teknolojik ürünler sayesinde kırma işlemleri nadiren uygulanır. Bazen duvar içinde yaşanan boru çatlağı, kırığı gibi hususlarda bölgesel olarak kırma yapılır ancak orijinal haliyle aynı şekilde yapılmış olarak teslim edilir.

Kötü koku tespiti yapıldıktan sonra kokunun giderilmesi için kırma işlemi yapılması gerekiyorsa dahi bu işlem çok sınırlı olarak yapılacağı için sizlere ekstra masraf çıkmayacaktır.

Koku Tespit Ücretleri Ne Kadar?

Alfa Tesisat firması olarak sizlere sunmuş olduğumuz hizmetler neticesinde son derece uygun fiyatlar talep etmekteyiz. Bu sebeple bütçenizi zorlamayacak bir fiyatla karşılaşacağınızı bilmenizi isteriz. Koku tespiti fiyatları genel olarak sorunun türüne göre değişiklik göstermektedir. Eğer basit bir şekilde çözümlenebilecekse bu durumda maliyet düşük olurken aksi bir durumda fiyat daha yüksek olabilmektedir. Ancak her iki durumda da fiyatlar bütçenizi zorlamayacak bir seviyede kalmaktadır.

Alfa Tesisat
Alfa Tesisat
Alfa Tesisat olarak tesisat sorunlarınıza uzman ekip ve son teknoloji cihazlarla profesyonel hizmetler sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir