İstanbul Petek Temizleme

Kış aylarında içimizi ısıtan kalorifer peteklerinin performansını artırmak ve daha fazla fatura ödemekten kurtulmak için petek temizleme işlemlerinin yapılması gerekmektedir. İstanbul petek temizleme şirketinden Alfa Tesisat’ın bu hizmeti sayesinde hem petekler hem de kombinizin ömrü uzayacak ve aynı zamanda da elde edilen performans artacaktır.

Petekleri Neden Temizletmeliyim?

Petekler kış aylarında ısınmak amacıyla kesintisiz olarak çalışmaktadır. Bu sayede tüm kışı rahat ve konforlu geçirirsiniz. Ancak bazen peteklerin altları ile üstlerinin aynı şekilde ısıtmadığını fark edersiniz. İşte bu durumun sebebi peteklerin uzun süredir temizlenmiyor olmasıdır.

Peteklerde sürekli olarak aynı su devir daim yapar. Bu da suyun kirlenmesi ve dolaşım esnasında bu kirleri taşıması anlamına gelir. Sular durgunlaştığında ise bu kirler peteklerin dibine çökerek tortu halini alır. İşte bu tortular yüzünden peteklerin altı iyi ısıtmayacaktır. Petekleriniz tam kapasite ısıtmadığı için de fazla fatura öderseniz. Petekleri temizletirseniz ısınma kalitenizdeki yükselişi hemen fark edersiniz.

Petekler Nasıl Temizleniyor?

Alfa Tesisat olarak peteklerinizi temizlerken üstün teknoloji ürünü olan makineler kullanmaktayız. Bu makineler aracılığıyla peteklere basınçlı su verip peteklerinizi kirlerden arındırmaktayız. Bu işlemleri yaparken petekten çıkan kirli su ve pislikleri de doğrudan banyo veya tuvaletteki giderlere yönlendirmekteyiz. Bunun için uzun kirli su hortumlarımız bulunmaktadır.

Kombim Zarar Görür Mü?

Eğer bilinçli bir şekilde petek temizliği yapılmaz ise kombinin zarar görmesi söz konusu olabilir. Ancak deneyimli ve eğitimli personellerimiz sayesinde bu ihtimal sıfıra indirilmektedir. Ayrıca kullanılan basınçlı su makineleri de kombinize zarar vermeyecek bir şekilde tasarlanmıştır.

Ne Kadar Sürede Biter?

İstanbul petek temizleme hizmetlerimiz kısa bir süre içerisinde tamamlanmaktadır. Bu süreyi belirleyen unsurlar arasında petek sayısı, kirlilik durumu gibi çeşitli hususlar yer almaktadır. Ancak genel olarak ifade edecek olursak 1-3 saat arasında değişen bir sürede işlemler tamamlanmaktadır.

Evim Kirlenir mi?

Petek temizleme hizmetlerimiz yukarıda da ifade ettiğimiz üzere özenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda peteklerden çıkan kirli sular doğrudan banyo ya da tuvalete yönlendirilmektedir. Dolayısıyla herhangi bir şekilde kirleme durumu söz konusu olmayacaktır.

Maliyet Ne Kadar Olur?

Bu konu hakkında da sabit bir rakam ifade etmek çok zordur. Zira petek sayısı, kirlilik durumu, ekstra bakım ve onarım işlerinin olup olmaması gibi hususlar bu konuda önem arz etmektedir. Sizler de bu konuda ayrıntılı bilgileri personellerimize ileterek daha önceden takriben bir rakam öğrenebilirsiniz. Ancak genel olarak ifade etmek gerekirse firmamızın sunmuş olduğu hizmetler piyasa fiyatlarının altındadır. Dolayısıyla cebinizi zorlamayacak rakamlar çıkacağından emin olabilirsiniz.

İşte sizler de kombi ve petek temizliği hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız sitemizdeki iletişim numaralarımızdan bizleri 7/24 arayabilirsiniz. Güler yüzlü ve deneyimli personellerimiz sayesinde kaliteli hizmetlerimizden en uygun fiyatlarla faydalanma imkanını bu sayede elde etmiş olursunuz.

Alfa Tesisat
Alfa Tesisat
Alfa Tesisat olarak tesisat sorunlarınıza uzman ekip ve son teknoloji cihazlarla profesyonel hizmetler sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir