Lavabo Gideri Açma

Lavabo tıkanıklığı genellikle yüzeysel bir sorun olarak görülse de aslında derinlerden gelen bir sorundur. Lavabolara kaçan cisimler, yemek ve yağ artıkları, saç yumakları ya da inşaat artıkları gibi olası cisimler zamanla giderde birikerek derinlemesine bir tıkanıklık yaratabilir. Bu durumda evde uygulanan yöntemler yeterli olmayacaktır ve profesyonel şekilde lavabo gideri açma hizmetinden faydalanmanız gerekir.

Lavabolar Neden Tıkanır?

Lavabo tıkanıklığı hemen her evde, işyerinde yaşanan bir sorundur. Tıkanıklığın pek çok sebebi vardır. Kısaca şunlardır diyebiliriz:

• İnşaat esnasında lavabolara giden atıklar donarak borularda daralma yapabilir.
• Kir ve kireç borularda birikerek boruları daraltabilir.
• Yağlı yemek artıkları gidere atılırsa donan yağlar gideri tıkayacaktır.
• Lavaboya kaçan bakliyatlar suyla şişerek gideri tıkayacaktır.
• Banyo lavabolarına kaçan saç, kıl gibi atıklar takılıp kalacak ve gideri tıkayacaktır.

Bunlar ve daha pek çok sebep lavabolarda tıkanıklığa sebep olur. Tıkanıklık giderilmezse günlük işleriniz aksayacaktır. Özellikle otel, kafe, restoran mutfaklarında bu tür tıkanıklıklar çok yaşanır ve mutlaka kısa sürede çözüme kavuşturulmalıdır.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Anlaşılır?

Lavabo tıkanıklığının en büyük sebebi lavaboya kaçan artıklardır. Ondan sonra ise zamanla kir ya da kireç nedeniyle boruların daralması gelmektedir. Bu sorunlar yaşandığında suyun yavaş gittiğini ya da hiç gitmediğini fark edersiniz.

Lavabo tıkanıklığı yüzeysel zannedilse de zamanla lavabo gider borularının kanalizasyonla birleştiği giderlerde sorun yaşanabilir. Lavabonuzun altında nem ya da ıslaklık varsa, alt komşuda rutubet oluşuyorsa ya da bulaşık makinesi gibi gidere bağlı olan aletler suyu tahliye edemiyorsa gider derinlemesine tıkanmıştır. Bu durumlarda profesyonel şekilde tıkanıklık giderilmelidir.

Tıkanıklık Nasıl Giderilir?

Tıkanıklık olduğunda ilk olarak lavabo açıcı, karbonat sirke, pompa, çubuk tel gibi pratik yöntemlere başvurulmaktadır. Bu yöntemler yüzeysel tıkanıklıkları açmak için işe yarayabilir ancak size kalıcı sonuç sunmaz. Derinlemesine tıkanıklıklarda ise hiç sonuç vermez. Bu yüzden kalıcı çözüm için yapılması gereken robotla lavabo açma yöntemidir.

Geçici yöntemlerle lavabo açma halinde borulara zarar vermek çok olasıdır. Bu da yeni tamir işlerine yol açacaktır. Bu yüzden sonuç vereceği kesin olmayan yöntemlerle zaman kaybetmek yerine kalıcı çözüme odaklanmalısınız.

Robotla Lavabo Açma

Gelişen teknoloji ile birlikte artık kırma, dökme işleri tarihe karıştı. Tıkanan lavaboları ve boruları açmak için özel olarak üretilen profesyonel cihazlarla tıkanıklık gidermek çok kolay. bu işlem iki aşmalı olarak kısa sürede yapılacaktır.

İlk aşamada tıkanıklığın doğru bir şekilde tespit edilmesi gerekir. Bilgisayardan takip edilen kameralı sistemler sayesinde tıkanıklığa sebep olan olay ve tıkanıklığın nerede olduğu tespit edilecektir. Bundan sonrası çok daha kolaydır.

İkinci aşamada ise diğer bir robot cihazla tıkanıklık açılacaktır. Bu işlem kısa sürede hiçbir yeri kirletmeden halledilecektir. Lavabo gideri açma işlemi uzun süre size yeterli olacaktır.

Alfa Tesisat
Alfa Tesisat
Alfa Tesisat olarak tesisat sorunlarınıza uzman ekip ve son teknoloji cihazlarla profesyonel hizmetler sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir