Peteklerin Altı Isınmıyor

Alfa Tesisat olarak sizlere bu yazımızda “Peteklerin Altı Isınmıyor” diyenler için petek altının ısınmamasının nedenleri ve çözümlerini anlatacağız. Bu sayede boş yere yüksek meblağlı fatura ödemek zorunda kalmayacak ve daha iyi bir şekilde ısınabileceksiniz.

Petek Altının Isınmama Nedenleri

Petek altlarının ısınmama nedenleri birden fazla olabilmektedir. Bu kapsamda sıraladığımız şu nedenlerin sıklıkla görüldüğünü ifade edebiliriz:

• Peteklerde ve kalorifer tesisatında kir birikmesi
• Peteklerde hava bulunması
• Petek vanasının kapalı olması
• Kombi pompasının yetersiz kalması
• Tesisatta kaçak bulunması

İşte görüldüğü üzere birbirinden farklı birçok sebepten ötürü peteklerin altında ısınma problemi yaşanabilmektedir.
Sorunları Kendim Çözebilir Miyim?

Yukarıda saymış olduğumuz problemler arasından hava bulunması ve vananın kapalı olması sorunlarını sizler kendiniz çözebilirsiniz. Ancak diğer sorunların giderilmesi için gerek teknik malzemeler gerekse de işçilik konusunda destek almanız gerekmektedir. Aksi takdirde daha büyük bir zararla karşılaşmak söz konusu olabilir.

Peteklerin Havası Nasıl Alınır?

Peteklerin havasını evde bir pense yardımıyla almanız mümkündür. Her peteğin yanında alt ve üstte olmak üzere iki küçük vana bulunur. Bu vanaları gevşetmeniz halinde su akışı olacaktır. bu yüzden leğen ya da bez gibi önlemler aldıktan sonra vanaları gevşetin. Bu esnada su ile karışık hava çıkışı olacaktır. Suyun havasız bir şekilde kesintisiz akmasını bekleyin ve vanayı kapatın.

Bu işlemi evdeki tüm peteklere uygulayın. Her peteğin altı ve üstündeki vanaları ayrı ayrı açmayı unutmayın. Peteklerden su aldığınız için kombinin barı düşecektir. Su vererek basıncı ayarladıktan sonra kombinizin çalışmasını izleyin. Petekler tam kapasite ısıtıyorsa sorun havadan kaynaklanmış ve çözülmüş demektir.

Kırma veya Dökme İşlemleri Yapılır Mı?

Ev, ofis, okul, hastane kısacası petek olan her yerde hizmet veren firmamız en basit yöntemler ile sorunları gidermeye çalışmaktadır. Dolayısıyla kırma, dökme gibi işlemler son tercih olmaktadır. Bu kapsamda yukarıdaki sorunlar arasından sadece kaçak durumunda kırma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Ancak bu durumda dahi kaçak, nokta atışı bir yöntemle tespit edildiği için kırma işlemleri sınırlı olmaktadır. Dolayısıyla evinize ya da işyerinize herhangi bir zarar gelmeden bu sorunların çözüleceğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Maliyet Ne Kadar Olur?

Firmamızın sunmuş olduğu hizmetler neticesinde talep edilen fiyatlar son derece makul düzeyde olmaktadır. Bu kapsamda yapılan işin mahiyetine göre fiyatlar değişmekte olup her daim piyasa fiyatlarının altında değerler ortaya çıkmaktadır.

Bunun yanı sıra firmamızın hizmetleri neticesinde peteklerin ve kombilerin verimi de artacağı için sizler de büyük tasarruf sağlayacaksınız. Petek altının ısınmaması sorunu halledildikten sonra daha iyi ısınacak ve daha az fatura ödeyeceksiniz. İşte bu sayede de yapmış olduğunuz harcamalar çok kısa bir süre içerisinde sizlere geri dönüş sağlayacaktır. İşte bu sebeple hiçbir şekilde endişe ve çekince göstermeden hizmetlerimizden faydalanmanızı sizlerin yararına olarak görmekteyiz.

Alfa Tesisat
Alfa Tesisat
Alfa Tesisat olarak tesisat sorunlarınıza uzman ekip ve son teknoloji cihazlarla profesyonel hizmetler sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir