Su Kaçağı Bulma

 

Su Kaçağı Bulma

Eski usul su kaçağı bulma tekniklerini geride bırakın, cihazla su kaçağı bulan noktasal olarak su kaçağı tespiti yapan Alfa Tesisat ile tanışın.! Su kaçağı bulma konusunda uzman ustalarımız ile İstanbul’un tüm ilçelerine, en ekonomik ve hızlı çözümler sunmaktayız. Amacımız konutunuzda veya işyerinizde oluşan su kaçaklarını profesyonel cihazlarla su kaçağı tespiti yaparak su sızıntısının yerini tespit edilip tesisat onarımını küçük alanda tek nokta kırılarak size hem maliyet hem de zaman açısından yarar sağlamak.

 

Evimde Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır ?

 İşten geldiniz yada ev işlerinizi bitirdiniz kendinize vakit ayırmak istediniz tam çayınızı yudumlarken alt kat komşunuz kapınıza geldi ve evinizden su aktığını söylediğinde canınız sıkılabilir.

Evinizde su kaçağı olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki yazımızı okumaya devam etmelisiniz belki bize kızacaksınız ancak Alfa tesisat’ın su kaçağı bulma hizmetinin ne kadar önemli olduğunu tam olarak anlatacağız…

Evinizde su kaçağı atık su(pimaş) giderlerinizden, soğuk su tesisatınızdan, sıcak su tesisatınızdan veya kalorifer tesisatınızdan kaynaklı olabilir.Şimdi bunları tek tek ele alalım.

Su kaçağının soğuk su tesisatınızdan kaynaklı olduğunu düşünürseniz, dairenizin girişinde bulunan su sayacının yanındaki vanayı kapatarak 1-2 saat bekleyerek alt kat komşunuzda su sızıntısının azalıp azalmadığı yada durduğunu kontrol etmelisiniz. Sızan sular azalmadıysa yada durmadıysa o zaman soğuk su tesisatınızda su kaçağı olmadığı anlaşılmış o zaman sıcak su tesisat hattını kontrol etmek gerekmektedir.

Su kaçağı sıcak su tesisatından olduğunu düşünüyorsanız kombinin altında bulunan sıcak su vanasını kapatarak yine soğuk su tesisat kontrol işleminde yapılan adımları izlemeniz gerekmektedir. Tüm adımları izlediniz ancak su sızıntısı alt kat komşunuzda azalma yada durmadı ise geriye atık su pimaşları kalmaktadır.

Su Kaçağı pis su tesisatından kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız, dairenizin banyo,wc,mutfak alanlarında atık su tesisatları geçmekte olduğundan en riskli ve şüpheli alan neresi ise örneğin banyo veya mutfakta ise o alanı 1-2 gün kullanmayarak beklemeniz gerekmektedir.Tüm bunları yapmak ne kadar sıkıcı olsa da en sıkıcı nokta banyo veya mutfak gibi alanları 1-2 gün kullanmadan beklemek hayatımızı zora sokabilir.

Tüm işlemleri yaptınız ancak su kaçağı hala durmadı veya azalmadı ise üst katınızda daire varsa sizin üst kat komşunuzun dairesinden de alt kat komşunuza sular sızabilir. Su sızan dairenin üstünde sizin daireniz bulunduğundan şüphe edilen daire sizin daireniz olacaktır.

noktasal su kaçağı bulma

su kaçağı tespiti

 

su kaçağı onarımı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cihazla su kaçağı tespiti yapan, noktasal olarak su kaçağı bulma işi yapan Alfa Tesisat su kaçaklarını en fazla 1 saat içerisinde tespit ederek akabinde tesisat onarımlarınızı 1 yıl garantili yaptırabilirsiniz.En ekonomik ve en hızlı servis hizmeti için  0212 909 43 14 – 0532 416 20 15 – 0532 417 20 15 no’lu telefondan destek alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Alfa Tesisat
Alfa Tesisat
Alfa Tesisat olarak tesisat sorunlarınıza uzman ekip ve son teknoloji cihazlarla profesyonel hizmetler sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir