Su Kaçağı Tespiti

istanbul su kaçağı tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti konusunda alfa tesisat özellikle hızlı ve güvenilir hizmetleri ile müşterilerini memnun etmektedir. Son teknoloji su kaçağı bulma cihazları ve aynı zamanda deneyimli personelleri ile su sızıntılarını bulan ve onarımlarını yapan firmamız özelikle müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaları ile dikkatleri çekmektedir. Özellikle su kaçağı tespiti gibi noktasal olarak yapılması gereken su kaçağı bulma işini risk altına atmak istemeyen ve su kaçağı onarımını garantili yaptırmak isteyen, güvenilir kurumların yardımlarını almak isteyen herkes istedikleri zaman alfa tesisat iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirler.

Su Kaçağı Tespitinin Önemi Nedir?

Su sızıntısı zamanında tespit edilmediği takdirde evinizde ve/veya iş yerinizde, alt kat komşularınızda ciddi risklere neden olabildiği gibi aynı zamanda kullanılmakta olan eşyalara da ciddi hasarlar verebilmektedir. Özellikle ahşap ürünlerin nem ve rutubetten ne kadar etkilendiğini herkes bilmektedir. Bu sebeple su kaçağı tespiti için kesinlikle geç kalınmamalıdır. Uzun süreli su kaçakları sadece eşyaları değil binaların duvar veya temel gibi hayati noktalarına da zarar vereceği unutulmamalıdır. Özellikle normalden fazla gelen su faturaları veya sürekli oluşan nem veya koku gibi belirtiler kesinlikle dikkate alınmalı ve bu durumların bir yerlerde su kaçağı olduğunun habercisi olduğu bilinmelidir. Cihazla su kaçağı tespiti yaptırarak su sızıntısı olan alanlarınızda noktasal olarak su kaçağı bulunarak az bir alan kırım yapılıp onarımlarını yaptırabilirsiniz. Aksi takdirde eviniz köstebek yuvasına dönebilir.

Su Kaçağı Bulma Süreleri Nedir?

Su kaçağı tespiti özellikle kameralı su kaçağı tespiti cihazları kullanıldığı takdirde 30 dk-1 saat içinde tespit edilebilmektedir. Özellikle su kaçağı bulma konusunda deneyimli ustaların yaptıkları işlemlerde %99’a vara  kesin sonuç bulunmakta ve onarım işlemleri için tahmin edilenden çok daha az zaman kaybedilmektedir. Eskiden  yaşanan su kaçaklarının ustalar nasıl tespit edildiğini bilen herkes(tesisatın geçtiği noktalarının kırma yöntemi) cihazla su kaçağı tespiti sonrası şaşkınlıklarını gizleyememektedirler. Bu alanda özellikle kamera ile su kaçağı tespiti veya su sesini algılayabilen dinleme cihazları kullanıldığında tespitler çok kısa zamanda ve kesin olarak yapılabilmektedir.

Su Kaçaklarının Riskleri Nelerdir?

Uzun süreli su kaçağı olan yerlerde özellikle duvarlar ve beton alanlar dahi kısa zamanda aşınabildiği için yapılarda ciddi riskle oluşabilmektedir. Aynı zamanda 24 saat içerisinde oluşacak rutubet hem insanlara hem de yapılarda kullanılan eşyalarda zaman içinde ciddi sorunların oluşmasına neden olabilmektedir. En önemlisi de çok katlı yapılarda yaşanan su kaçakları alt kat komşularınızda yaşayan kişiler için risk oluşturabilmekte ve yaşanacak olan akıntılar elektrik ile temas ettiklerinde çok önemli riskler oluşabilmektedir. Bu sebeple uzman kişilerin yardımları alınarak yaşanan her türlü su kaçağı tespiti kısa zaman içinde tespit edilmelidir.

Su Kaçağı Bulma ve Onarım Maliyetleri Ne Kadardır?

Su kaçağı tespiti edilmesi kadar aynı zamanda yapılacak olan su kaçağı onarım işlemleri de çok önemlidir. İstanbul su kaçağı tespiti konuda bünyesinde bulunan uzman kadrosu profesyonel su kaçağı tespit cihazları olan Alfa tesisat gibi firmalar ile çalışılmalıdır. Birçok kişi yardım aldıkları acemi kişiler sebebi ile daha ciddi sorunlar yaşayabilmektedirler. su kaçağı tespiti yapan usta su sızıntısını noktasal olarak tespit etmesi onarım için hem az alanın kırılması ve kırım sonrasında onarım yapılacak alanın küçük olması sebebi ile onarım maliyetleri de azalacaktır. Su kaçaklarının tekrar etmemesi için kesinlikle garantili onarım hizmeti veren ve  tespit sonrası servis formu verilen firmalar ile çalışılması gerekmektedir.

alfa tesisat iletişim

Alfa Tesisat
Alfa Tesisat
Alfa Tesisat olarak tesisat sorunlarınıza uzman ekip ve son teknoloji cihazlarla profesyonel hizmetler sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir